Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri FC Brasov-FC Vaslui 1-2

FC Brasov-FC Vaslui 1-2

IMG_4835Repetitie pentru Europa League !
Vasluiul a reusit un meci de zile mari sub Tampa si a reusit in premiera sa plece cu o victorie de pe Stadionul Tineretului din Brasov. Baietii lui Hizo au inceput in forta partida. Inca din primul minut, cand Pavlovic a reluat cu capul o centrare a lui Adailton. Brasovul nu s-a lasat mai prejos si a replicat prin Madeira (min. 4), varful gazdelor fiind insa blocat de Cerniauskas. Cea mai clara ocazie de gol din debutul partidei a avut-o insa Adailton. Pe filiera Sanmartean-Wesley, Adailton a intarziat deschiderea scorului (min. 11) preferand sa faca o preluare in locul unui sut si lasandu-i pe brasoveni sa se replieze. Golul a venit insa pentru gazde. Chipciu a inscris in urma unui un-doi (min 32) care a bulversat apararea Vasluiului si a ridicat tribunele in picioare. Aceleasi tribune au amutit cateva zeci de secunde mai tarziu cand Gerlem, servit excelent de Sanmartean, a reluat sec in poarta gazdelor pentru 1-1. Golul Vasluiului a fost insa umbrit de accixdentarea lui Sanmartean 2 minute mai tarziu, mijlocasul galben-verzilor fiind inlocuit de Raul Costin. Pana la pauza, atat Vasluiul cat si Vrasovul s-au jucat cu ocaziile. Mai intai Gerlem rateaza in situatie de unu la unu cu portarul, pentru ca exact inainte de fluierul de pauza, Kanu sa trimita balonul in bratele lui Cerniauskas. Repriza a doua a fost la discretia Vasluiului. Gerlem, omul meciului de la Brasov, trece in cateva randuri pe lanaga majorarea scorului, insa suturile sale au fost de fiecare data retinute de portar. Golul de 2-1 a venit in urma unei faze lucrate ca la carte de Adailton si Mike Temwanjera, ultimul dintre acestia inscriind pentru 2-1. Vasluiul acumuleaza astfel 7 puncte in clasament si urca 6 locuri, pana pe 8.

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.