Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri Vaslui-Viitorul, 3-2

Vaslui-Viitorul, 3-2

[VIDEO-conferinta de presa]
Vasluiul a reusit luni seara prima victorie din Liga I din acest an si a ajuns la cota 40, mentinandu-si sperantele pentru ocuparea unei pozitii de cupe europene. Viitorul a venit super-motivata la Vaslui, dorind sa profite de forma mai putin buna a Vasluiului, fapt care s-a concretizat prin reusita lui Dica din minutul 19. Vasluiul nu si-a revenit decat dupa pauza, cand jucatorii au iesit mult mai motivati de la vestiare, astfel ca la doar 7 minute de la reluarea jocului, Celeban a reusit egalarea la capatul unei faze spectaculoase.

Asaltul Vasluiului a continuat si dupa egalare, astfel ca la doar 5 minute dupa golul lui Celeban, Antal a reusit cel mai frumos gol al sau si primul dealtfel de la transferul la Vaslui. Stanciu a centrat in mijlocul careului constantenilor, iar mijlocasul Vasluiului a trimis cu capul peste portar in vinclul portii. Bucuria vasluiuenilor a durat pana in minutul 80. Denis Alibec a reusit egalarea la capatul unei faze in care galben-verzii au balbait o minge la marginea careului de 16. Cu 3 minute inainte de terminarea timpului regulamentar, Salageanu a aruncat de la margine, balonul a cazut in careul mic al oaspetilor, iar Celeban a reluat din cadere pentru 3-2.

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.